"Pokud chcete vést ostatní, musíte začít u sebe."

John Adair


"Školíme zážitkem.

Cílem není naučit se ovládat koně, ale naučit se zvládat své vlastní obavy, pochybnosti, vztek, ale i radost a pocit úspěchu."

Horsepartner

Horsepartner photo

Reference


Workshop mi otevřel další obzory v poznání sebe sama ve vztahu ke zvířeti a sobě samému. Ukázal mi, že může existovat mezi námi komunikace a zažil jsem si to na vlastní kůži, nejen z vyprávění někoho jiného. Zvíře se stalo partnerem jako například člověk, který mi dá najevo své sympatie/antipatie. Z mého jednání, neverbální komunikace dokáže vyčíst, co jsem zač – zda jsem nervózní, sebevědomý, arogantní, upřímný, citlivý. Dalo by se argumentovat, že na tohle nepotřebuji zvíře – koně. Vtip je v tom, že to zvíře není zatížené žádnými společenskými statusy, jeho reakce na mne je upřímná a bezelstná. Skvělá zkušenost pro každého, kdo má odvahu podívat se na sebe „jinýma“ očima.

Honza, project manager ve stavebnictví


Je to neočekávaný zážitek ze sebepoznání. Na co by psycholog hledal slova - člověk si sám v sobě najde odpověď. Nikdo nás nezná lépe než my sami. Každý máme svůj vzorec chování, který ovlivňuje náš soukromý i pracovní život. Lektorky pomohou neuvěřitelně vnímavě otevřít pohled na sebe i do sebe. Pomohou propojit souvislosti. Každý si z tohoto semináře odnáší jedinečnou a cennou zkušenost, která umožní změnit přístup, způsob řešení a chování.

Šárka, regionální ředitel, pojišťovna


Kdo by se o sobě nechtěl něco dozvědět… tato motivace mě vedla k účasti na kurzu a ještě něco navíc – zvědavost. A pokud vás teď napadne otázka: tak jaké to bylo? Musím popravdě odpovědět: silné, úžasný pocit, kůň člověka donutí chovat se přirozeně, nic neskrývat, nepřetvařovat se… Nenapadá mě, na jakém jiném typu obdobného semináře či kurzu se to účastníkovi stane. A i když vede seminář sebelepší lektor, nikdy nebude schopen dát člověku zpětnou vazbu tak upřímnou jako právě kůň. Kurz jsem absolvovala na jaře 2014, dnes je předvánoční čas a pořád jsou ve mně natolik silné zážitky, že jsem se rozhodla napsat tyto řádky a pokud mohu poradit vám, co je čtete: stojí to za to, neváhejte!

Radka, jednatelka společnosti


FOTOGALERIE: Fotografie ze seminářů

Horsepartner photo
Horsepartner photo
Horsepartner photo
Horsepartner photo
Horsepartner photo
Horsepartner photo